Geological exhibition - Police nad Metuji, Czech Republic
Posted by: Groundspeak Premium Member ToRo61
N 50° 32.270 E 016° 14.056
33U E 587463 N 5599160
Quick Description: The small geological exhibition in Police nad Metuji.
Location: Královéhradecký kraj, Czechia
Date Posted: 9/5/2014 6:32:26 AM
Waymark Code: WMMDH4
Published By: Groundspeak Premium Member TheBeanTeam
Views: 15

Long Description:
The geopark presents typical mineral samples from the closest areas
- Broumovsko, Javorí a Jestrebí hory. The minerals are completed by informative texts in the form of posters and brochures.

============================================================

Usporádání geokoutku a jednotlivých stanovišt symbolizuje rozložení a reliéf území Broumovského výbežku - zleva Jestrebí hory, uprostred Polická vrchovina s Polickou pánví a skalními mesty, poté Broumovská kotlina a vpravo Javorí hory. Propojovací pešina ve tvaru vodní vlny symbolizuje vodu ze zdejších pramenu, studní a vrtu.

Na jednotlivých stanovištích mužete sledovat rozdíly ve složení, strukture i barvách zdejších hornin, které jsou odvislé od zpusobu a geologického období svého vzniku. Na okrajích jsou vystaveny horniny prvohorního stárí typické pro Broumovsko. Javorí a Jestrebí hory. jsou to jednak vyvreliny (lávy. sopecné vyvrženlny) a jednak sedimentární horniny. Nejcasteji mají cervenohnedé, v nekterých lokalitách naopak šedé nebo zelenošedé zbarvení, v závislosti na strídání arklního (suchého) a humidního (vlhkého) klimatu v dobe jejich vzniku a soucasne i v závislosti na menícím se rázu krajiny behem její geologické historie. Horniny vystavené ve strední cástí jsou sedimenty druhohorního stárí, utvárející Polickou vrchovinu a Polickou krídovou pánev, vyskytují se prevážne v šedých a žlutých odstínech.
Type of Display: Geological

Visit Instructions:
When posting a visit, please provide at least one photo - including yourself in one of of the photos, your GPSr, or a photo different than the default photo.
Also, please provide your impression of the specimen or display.
Search for...
Geocaching.com Google Map
Google Maps
MapQuest
Bing Maps
Nearest Waymarks
Nearest Rock and Mineral Displays
Nearest Geocaches
Nearest Benchmarks
Create a scavenger hunt using this waymark as the center point
Recent Visits/Logs:
There are no logs for this waymark yet.